Nowa Forma

Trening dla dzieci

Oferta “dziecięca” w miejscu, które kojarzy Ci się ze sztangami, dorosłymi i świadomymi swego ciała osobami, może być dla Ciebie na początku dość zaskakująca. Ale tylko na początku!

Zajęcia sportowe dla dzieci: przyjaźń ze sportem warto nawiązać za młodu!

W studiu treningowym Nowa Forma Poznań postanowiliśmy przygotować ofertę zajęć sportowych przeznaczoną dla dzieci z dwóch powodów. Po pierwsze: żyjemy w czasach, gdzie z dwóch skrajnie różnych przyczyn najmłodsi mają coraz więcej problemów ze swoim ciałem. Z jednej strony jest to permanentny brak ruchu, z drugiej – przeciążenia spowodowane zbyt wysokim tempem życia i biegu między szkołą a zajęciami dodatkowymi. To prowadzi do ograniczeń ruchowych, chorób takich jak np. nadwaga czy nawet urazów.

A po drugie? Przygoda ze sportem wyczynowym często ma swoje źródła właśnie w najmłodszych latach. I niezmiernie ważne jest, by już wtedy przyszły sportowiec otrzymał fachowe wsparcie – aby uzyskać optymalny balans między bezpiecznym rozwojem a najpewniejszą drogą do sportowych sukcesów. Trening dla dzieci aspirujących do uprawiania sportu zawodowo pozwoli im świadomie wejść w świat wyczynowców! Jak dokładnie wygląda oferta zajęć sportowych dla dzieci?

Trening

Zajęcia sportowe dla dzieci z nadwagą - nie czekaj, aż dziecko “się wyciągnie”!

Dlaczego sport nie jest już tak obecny w życiu najmłodszych, jak to było jeszcze kilka lat temu? Powodów jest kilka. Powszechniejszy dostęp do innego rodzaju rozrywek – internet, telewizja, gry komputerowe. Natłok innych zajęć: zadania domowe, korepetycje i pogoń za programem edukacyjnym zwyczajnie zabierają czas wolny, niegdyś spędzany na osiedlowych boiskach. Także dieta znacznie bogatsza we wszelkiego rodzaju fast foody ma wpływ na wciąż rosnący odsetek młodych ludzi borykających się z problemami z nadwagą. Trening dla dzieci to najlepsza profilaktyka w tym względzie. A jeśli na profilaktykę jest już za późno – stanowią niezbędny element walki z otyłością. Zajęcia sportowe dla dzieci nastawione na redukcję wagi wymagają rozwagi. Młody organizm, który jeszcze się rozwija, a już jest obciążony ponad normę, jest podatny na kontuzje czy dalszy nieprawidłowy rozwój np. układu kostnego. Dlatego zajęcia trening dla dzieci w studiu treningowym Nowa Forma są każdorazowo dostosowywane do możliwości najmłodszych – tak, aby nie tylko uzyskać pożądane efekty, ale też nie tylko nie zrazić dziecka do sportu, a wręcz… zarazić sportową miłością!

Zajęcia sportowe dla dzieci z nadwagą - nie czekaj, aż dziecko “się wyciągnie”!

Odkąd padały pytania “kim będziesz, jak dorośniesz?” słyszysz: piłkarzem! Albo… słynną tenisistką! A może… pływaczką! Twoje dziecko już upatrzyło sobie ukochaną dyscyplinę sportową i przy rodzinnych obiadach nie potrafi relacjonować dziadkom nic innego, jak kolejne próby siły w kosza czy na rowerze? Grzechem byłoby zmarnować ten zapał i potencjał! Mamy świadomość, że to właśnie wczesne lata rozpoczęcia treningów prowadzą do zawodowych sukcesów sportowych. Dlatego Nowa Forma w Poznaniu ma w swojej ofercie zajęcia sportowe przygotowane właśnie dla dzieci – wschodzących sportowców i dumy Poznania!

Co składa się na trening dla dzieci w studiu Nowa Forma?

Nauka wzorców ruchowych oraz profilaktyka przeciwurazowa - czyli zaczynamy od podstaw!

To jest właśnie ten moment, kiedy dziecko nabiera pewnych ruchowych przyzwyczajeń, które pozostaną z nim na lata – a być może na całe życie. Wykorzysta je rzecz jasna nie tylko do treningu, bo obecne będą przecież w życiu codziennym – przy podnoszeniu cięższych rzeczy czy przyjmowaniu takiej a nie innej pozycji podczas pracy. Na treningu dla dzieci młody sportowiec pod okiem naszego trenera poznaje asymetrię swego ciała, związek między wydajnością ruchową a anatomią, znaczenie poszczególnych ruchów dla konkretnych partii mięśni (i na odwrót). Opanowanie tych podstaw to kwestia nie tylko zwiększenia efektywności, ale też wzmocnienia organizmu i bezpieczeństwa – świadomość swojego ciała najlepiej uchroni je przed kontuzjami!

Trening całego ciała i trening funkcjonalny - od ogółu do szczegółu!

Oprócz treningu ogólnorozwojowego na naszych zajęciach sportowych dla dzieci zajmiemy się także tymi elementami, które będą wymagały większych nakładów pracy – trening funkcjonalny nastawiony czy to na konsekwencje pourazowe, czy też na rozwój konkretnych umiejętności ruchowych poprzedzony jest zawsze testami, które pomogą trenerowi Twojego dziecka wykryć dysproporcje i ograniczenia w całej złożonej pracy ciała malca.

Trening młodego sportowca

Pakiet “Nowi Mistrzowie” obejmuje zajęcia sportowe dla dzieci, które mają już nieco sprecyzowane upodobania i ambicje zwracające się ku wybranej dyscyplinie sportowej. Będziemy kłaść nacisk nie tylko na wzrost wydolności i efektywności, ale też na umiejętność “radzenia sobie” ze sportem wyczynowym – od świadomości możliwych zagrożeń urazowych po całościową opiekę nad dającym z siebie wszystko organizmem (od kształtowania nawyków okołotreningowych, jak rozgrzewka czy rozciąganie, po fizjoterapię).

Cennik pakietów

Nowy Mistrz

Opis: Trening przygotowania motorycznego dla dziecka trenującego do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej.

Charakter: Indywidualny 

Wymiar: Jedno spotkanie

150 zł

Nowi Mistrzowie

Opis: Trening dla grupy dzieci na podobnym poziomie przygotowania fizycznego, przygotowujących się do trenowania danej dyscypliny sportowej.

Charakter: Grupowy (3-4 osoby w grupie) 

Wymiary: Karnet miesięczny (4 spotkania)

250 zł

Nowa Mała Forma

Opis: Trening dla dzieci nie trenujących profesjonalnie, chcących poprawić kondycję lub cierpiących na otyłość lub powikłania pourazowe.

Charakter: Grupowy (3-4 osoby w grupie) 

Wymiar: Karnet miesięczny (4 spotkania)

250 zł

Kontakt

Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Zadzwoń do nas: +48 663 748 414
Napisz do nas: biuro@nowa-forma.pl
Nowa Forma
Studio Treningu Personalnego
ul. Krasińskiego 3/1, Poznań
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 6:30-21:00
sobota: 8:00-12:00